BLOG JE ZRUŠEN.

POKUD TI BUDU CHYBĚT, NAJDEŠ MĚ NA NOVÉM MÍSTĚ :)

NOVÝ BLOG

Colours of Ostrava 2014

22. července 2014 v 10:00 | Amaya |  Zpověď jedné duše
Ahojky,
Jelikož jsem si nechtěně odrovnala klávesnici na notebooku, přidávám tento článek z jiného notebooku, musím holt počkat, až se můj dostane příští týden do servisu na opravu, to je otrava no, ale co se dá dělat, jsem holt šikovná.

Ale to není to, o čem jsem chtěla psát. Dnešní článek je o jednom dni stráveném na hudebním festivalu Colours of Ostava, který se letos konal už po 13.
Lístky

Začalo to překvapivě lístky, jak jinak. Se strýcem jsme si koupili jednodenní lístky, protože on chtěl jít na koncert Roberta Planta a mě zaujal koncert skupiny Bastille. Ale hezky popořádku.

Vstupní brána

Prošli jsme takovouto krásnou bránou okolo prodejen lístků až k odbavení, kde nám nasadili na ruku fialové náramky, které asi značili sobotu, že máme jednodenní lístek. Poté zkontrolovali obsah mojí kabelky a zabavili mi 1l pet láhev, prý mohu si sama vnést jen půl litra, tak nic, pro příště jsem poučena.

Program, mapa, průvodce festivalem


Náhled do průvodce ohledně skupin


program

Po projití bránou jsme dostali do ruky program, kde byli přesný harmonogram, kde kdo kdy hraje a z jeho druhé strany byla velká mapa areálu, dále průvodce festivalem, kde byli hlavní informace o zahraničních kapelách a plno dalších užitečných informací. A samozřejmě jsme dostali do ruky i malou mapku areálu, kde bylo hlavně napsané, u které stage se čepuje jaký druh piva Radegast (to přišlo vhod strýcovi)

Záběr na prostředí

Colours of Ostrava se koná v bývalé průmyslové zóně Ostravy, kde se pracovalo se železem. Tento areál dává festivalu úplně jiný úhel pohledu a moc se mi to líbilo, protože to bylo takové netradiční, není to jak, když jste na Animefestu, který je na Brněnském výstaviště, kde vidíte jen budovy, a zase jen budovy a zase jen budovy. Tady sice byli budovy taky, ale takové jiné, dýchla na vás ta atmosféra, že tu denně v krutých podmínkách pracovalo velké množství dělníků.

Cisterna

Samozřejmě, že bylo neuvěřitelné vedro, takže po celém areálu jezdilo několik cisteren, které chrlili vodu a osvěžovali jak rozpálené chodníky a beton, tak účastníky festivalu a bylo to naprosto super! Byla jsem opravdu ráda, že jsem měla na sobě plavky a mohla jsem se osmělit.

Bára a Léňa: mateřská.com

Samozřejmě jsem navštívila plno koncertů, jako první jsem viděla koncert, sice jen část, ale i tak to byl zážitek, dvojice matek Báry a Léňy, které se jmenují Mateřská.com a mají super reperské texty, kdo zná Čoko Voko, tak něco podobného, akorát s texty plných dětí, kojení a nevyspanosti.

Taková malá ochutnávka, co ta, hráli a řeknu vám, tuto písničku jsem si zamilovala, navíc v tom klipu holky vypadají fakt příšerně! :D

Queens of Everything

Jelikož strýc hledal nějakého kamaráda, proto jsme Mateřskou.com nechali a šli na jiný koncert a to na koncert Queens of Everything což byla naprostá podívaná! S dovolením jsem si půjčila fotku z oficiálních stránek na Facebooku, protože toto jsem nedokázala mobilem vyfotit. A řeknu vám, že jejich hudba byla super, moc se mi líbila.

Dan Bárta

Další koncert, který jsem také z části viděla (nebyl to můj šálek kávy) byl koncert Dana Bárty a jeho kapely. Jeho styl hudby moc nemusím, bylo to spíš takové uspávací, takže jsem se šla raději kouknout po areálu co tam je všechno za stánky a řeknu vám, bylo jich tam požehnaně, od jídla až po ruční výrobu oblečení a jiných věcí. Fakt plno. Hlavně celý areál ovládl pivovar Radegast.

Chet Faker

Po Danovi jsme došli na jinou stage, kde právě hrál muzikant Chet Faker. Opět jsem si propůjčila fotku z Facebooku Colours of Ostrava, protože jsem stála moc daleko, abych si jej mohla vyfotit. Jeho hudba byla jak balzám na nervy, moc se mi líbila i když jej neznám. Ale všimla jsem si, že tam bylo hodně zarostlých muzikantů, nový trend?

Po skončení Cheta jsme se jen o kousek přesunuli na vedlejší stage, kde byla slovenská skupina Bijou Terrier. Jejich texty byli tak vtipný! Fakt jsem se bavila, nevím co víc říct, opět, viděla jsem poprvé, ale určo si na youtube najdu nějaké jejich písničky.

Angéligue Kidjo

Další koncert jsem absolvovala s Angélique Kidjo, africkou Tinou Turner, která to na podiu uměla roztočit víc než zmíněná zpěvačka. Ačkoliv tento styl hudby nevyhledávám, dalo se na to super trsat a aspoň jsem se na tom sluníčku nějak hýbala a neupekla se zaživa.

John Grant

Colours of Ostrava je takový super festival, kde se přesouváte z jedné stage na druhou, tady na tom zpěvákovi, Jonhu Grantovi, jsem si poprvé od 14:30 sedla a to začal hrát v 20:15! Nohy mě celkem boleli, jelikož všude je místo betonu (místy jej málo je) takový ten rozdrcený asfalt, takže samé kamínky. Moje botasky, které jsem si umyla, abych nevypadala jak špindíra, vypadali katastrofálně! Jak se tam prášilo, tak ty boty byli naprosto šedé.
Grant byl skvělý, uměl krásně artikulovat, takže jsem většině textů rozuměla a to nejsem zrovna dvakrát dobrý angličtinář.

Robert Plant

A nastalo jít na hlavní stage, kde se odehrával pro mého strýce hlavní koncert večera a to koncert Roberta Planta, bývalého člena skupiny Led Zeppelin! Jelikož jsem měla hlad, ještě předtím jsem si šla zakoupit něco k snědku. Během přemýšlení co všechno bych si dala jsem potkala mezi stánky kroužek lidí, kteří na něco koukali. Byli to pouliční kapelníci, co hráli na popelnice. Chvilku jsem na ně koukala a dál pokračovala ve svém lovení potravy.


Pouliční hudebníci

Po ulovení jídla (Langoše, který byl velký jak pizza pomale, jsem strýce už v davu před stage nenašla, a řeknu vám, sítě pak byli přetížené, protože jak nastala tma, lidi se jen pomocí telefonu hledali. To je tak, když se na jednom místě začne shánět kolem několika desítek stovek (je to můj odhad, byli tam fakt večer už masy lidí!)

Po koncertě Planta jsme měli moc času, než začal poslední koncert, na který jsme chtěli jít a to skupiny Bastille, takže jsme se loudali po areále, koukali chvíli na ČT 24, která měla v jednom místě obrovské plátno a dělala živé reportáže (ano, potkali jsme reportážní vůz a dokonce byli svědky nějakého rozhovoru s účastníky festivalu).
Areál byl večer tak krásně osvětlený, že jsem občas měla pocit, že se nacházím na jiné planetě, nebo že místo osvětlených trubek vidím zrezivělý raketoplán. Bylo to velkolepé!

Bastille

Nadešel čas a my došli opět k hlavní stage, kde měla hrát skupina Bastille a řeknu vám, kdybych nebyla tak šíleně unavená, ječela bych a skákala jak všechny ostatní fanynky, protože byli opravdu boží!

Po tomto koncertě většina účastníků odcházela, takže najednou z areálu byl vypuštěn neuvěřitelný dav lidí. My poté odjeli domů a já slastně unavená a spokojená ve tři hodiny ráno zapadla do peřin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťulka | 22. července 2014 v 11:14 | Reagovat

Fíha, no muselo to byt super :) Ale ten hic... super nápad s těma hasičskýma cisternama :) Počkej, a to jim to tam jako vyhodilo proud? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama