BLOG JE ZRUŠEN.

POKUD TI BUDU CHYBĚT, NAJDEŠ MĚ NA NOVÉM MÍSTĚ :)

NOVÝ BLOG

Recenze seriálu | Hra o trůny

16. listopadu 2014 v 10:00 | Amaya |  Recenze filmů a seriálů

Ahojky!
Dneska vám přináším další recenzi a to tentokrát na seriál Hra o trůny (Game of Thrones). Tomuto seriálu jsem DLOUHO odolávala, ale nakonec jsme podlehla, jelikož ten "mediální" tlak mého okolí byl tak nesnesitelný, že jsem prostě musela jednoho večera si jej pustit a koukat.

Seriál je na námět knih od Goerge R. R. Martina. Doposud je vydaných a přeložených pět knih, ale když hledáte dobře na internetu, naleznete i pár kapitol nové, šesté knihy.(mapa Západozemě)

Většina děje Hry o trůny se odehrává na světadíle zvaném Západozemí, který se rozprostírá v severojižním směru a zasahuje do několika podnebných pásem, od polárního na severu až po subtropické na jihu. Na východě od Západozemí se rozkládá světadíl Východozemí, oddělený od něj Úzkým mořem. Jižně od Západozemí za Letním mořem se rozkládají Letní ostrovy.

(čtyři hlavní rody)

Jedná se o sedm království, kterému vládne jeden král, který sedí na takzvaném Železném trůnu. Seriál popisuje násilnické intriky dynastií různých rodů, které se uchází o Železný trůn a aby mohli vládnou celému Západozemí avšak nedbají varování, že Zima se blíží a s nimi i Bílí chodci, které nikdo tisíc let neviděl, ale teď se vrací.

Seriál je plný intrik, sexu a krve, různě propletených a dobře promyšlených lstí. Prvních pár dílů mě nikterak nenadchlo, ale řekla jsem si, že dokoukám celou první řadu (každá řada má 10 dílů, jeden díl trvá skoro hodinu) a to se mi stalo osudným, protože pořádně děj se rozjel v 9. díle první řady a pak už mě to nepustilo, jelikož jsem se stále chtěla dozvědět, jak to bude dál pokračovat a co se stane a jaké tam budou intriky, jestli jí zmlátí atd.Mě osobně tento seriál nadchl, už jenom ty kostými a prostředí je naprosto geniálně vyřešené, opravdu jak ve středověku a já středověk a celkově historii mám ráda.

Pokud teda hledáte něco, co vás nepustí, máte rádi středověk, bitvy a intriky, tento seriál je přesně pro vás!

Moje hodnocení?


A to jen proto, že v některých scénách jsou fakt hnusné záběry, které opravdu mi jdou proti srsti, jinak je to dokonalé.

Trailer seriálu (ukázky jsou z první řady)


Doufám, že jsem vás nalákala a stejně jako já budete hltat každý další vydaní díl a nadávát, když další nebude ještě vydán a ten předchozí skončí otevřeně nebo to utnou v nejlepším.


Vaše Amaya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viallen | Web | 11. prosince 2014 v 17:52 | Reagovat

Ja ľutujem toho, kto nepodľahol...Najlepší seriál vôbec. Milujem Game of thrones :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama